
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 330 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2.01 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Height | 1.4 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Thickness | 1.27 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Soft Termination |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 years ago) |
Stock: 6220
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19407
Ext.Price$0.19407
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19407 | $0.19407 |
| 10 | $0.08259 | $0.82590 |
| 50 | $0.07774 | $3.88700 |
| 100 | $0.07318 | $7.31800 |
| 500 | $0.05754 | $28.77000 |
| 1000 | $0.05258 | $52.58000 |
| 3000 | $0.04800 | $144.00000 |
| 5000 | $0.04382 | $219.10000 |
| 10000 | $0.04001 | $400.10000 |
